ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО РАЙОН

Канівський район розташований на Півночі Черкаської області у лісостеповій зоні України. На Півночі він межує з Миронівським районом Київської області, на Сході – з Золотоніським районом, на Півдні – з Черкаським районом, а на Заході – з Корсунь – Шевченківським районом. Канівський район розташований на обох берегах головної водної артерії України – річки Дніпро, основна частина території знаходиться на Правобережжі і невелика частина – на Лівобережжі.

 Для  Канівщини  характерні  два  типи  рельєфу.  На  правобережжі-високе  плато,  розчленоване  глибокими   ярами   і  річковими  долинами.  Лівобережжя – низовина  з  характерним  для  неї  рельєфом  плоскої терасової  рівнини. Найпримітніші  деталі природного комплексу Канівщини зв’язані з горбогір’ям, яке  вчений енциклопедист М.О. Максимович називав “горами Трахтемирівськими”, а геолог Ю.Г.Чугунський – неповторним геологічним витвором на планеті.  Відомі  світові  Канівські  дислокації  –  невеличка  ділянка  Придніпровської височини довжиною   35 км і шириною від 2  до 9 км , що займає простір між селами Трахтемирів, Ковалі й Кононча. Тут 150 – метрова товща гірських порід різного віку ( від юрського до антропогенованого) зім’ята в серії лускуватих структур дією тектонічних сил та напором Дніпровського льодовика. Сьому частину площі адміністративного району ( 1300 кв. км) тепер займають понад 5000 ярів, що врізалися в хвилясто – пасмову рівнину правобережної частини району на глибину 35 – 90 м. Великий Хмільнянський яр , що входить до списку найбільших ярів Європи, простягається на 10 км і має понад 500 відгалужень.
 Клімат району - помірно-континентальний та помірно-вологий з переважаючими північно-західними та південно-східними вітрами. Грунти, в основному, дерново-слабопідзолисті та глиняно-піщані. Надра містять: буре вугілля, гіпс, фосфорити, холцедон, вапняки, вогнетривкі глини, будівельні піски. Ліси займають площу   приблизно 40 тис.га Основні породи дерев: сосна, дуб, граб, акація, липа, клен.
  На півночі район омиває Канівське водосховище, яке створено в 1975 році : довжиною – 123 км, шириною 5-18 км, глибиною 4-21 м. На півдні району розташований Канівський державний заповідник, площею 1035 га, який утворено в 1931 році з метою збереження рідкісного природничо – історичного комплексу.

   Територія Канівського району складається з 60-ти населених пунктів, які об’єднуються в 29 сільських рад. Площа району становить 128 тис. га,з них 63.993 тис. га – землі сільськогосподарського призначення, з яких 62.37 тис.га сільськогосподарських угідь. Відстань від районного центру до Черкас – 78 км, до найближчої залізничної станції – 45 км (ст.Таганча).
    Головою Канівської районної адміністрації є
    Головою Канівської районної ради є Пилипенко Володимир Петрович, освіта вища - Дніпропетровський регіональний інститут управління Національної академії державного управління при Президентові України.
         На території району проживає 22789 осіб, в т.ч.  працездатного населення – 9 638 осіб. Загальна чисельність працюючого населення – 3,9 тис. осіб.
  В районі надають повний спектр банківських послуг (розрахунково - касове обслуговування, депозитні вклади в національній та іноземній валюті, обслуговування пенсійних рахунків, прийом комунальних платежів, кредитування фізичних та юридичних осіб, випуск та обслуговування міжнародних пластикових карток та т.і.) п`ять банків: ЧОД АППБ “Аваль”, АКБ “Національний кредит”, АКБ “Укрсоцбанк”, ЧФ КБ “Приватбанк”, ВАТ “Державний ощадний банк України” Канівське відділення №3284 та його 18 філіалів.
Здійснює діяльність підприємство харчової переробної промисловості ЗАТ “Укршампіньйон”, яке займається вирощуванням та переробкою грибів.  В районі зареєстровано 51 сільськогосподарське підприємство. Функціонує 71 мале підприємство, 486 фізичних осіб – суб`єктів підприємницької діяльності. В 2006 році середньооблікова чисельність штатних працівників становить 4586 осіб, створено 692 нових робочих місця.
    ВАТ “Канівське АТП 17151” надає автомобільні послуги по перевезенню пасажирів і вантажів.
Торгівельне обслуговування населення здійснюється в 138 магазинах та 11 підприємствах громадського харчування, із них: районне споживче товариство здійснює діяльність в 8 підприємствах торгівлі і 1 - громадського харчування; суб`єкти підприємницької діяльності – фізичні особи здійснюють діяльність в 130 торгівельних підприємствах.
    Побутові послуги населенню надають 104 особи – суб`єкти підприємницької діяльності
   Медичні послуги надають центральна районна лікарня, п`ять дільничних лікарень, 45 фельдшерських пунктів та одна медична амбулаторія.
   В районі нараховується 28 загальноосвітніх шкіл, з яких 4 школи - I ступеня, 9 – II ступеня, 15 шкіл - III ступеня, в яких навчаються 2846 учнів. Працюють дошкільні навчальні заклади. В с. Степанці знаходиться професійний аграрний ліцей. Функціонує районний Будинок школярів та юнацтва, в якому в 42 – х гуртках займаються 619 дітей.
  На даний час нараховується більше 200-т клубних формувань, з них 139 колективів художньої творчості, 61 любительське об’єднання та клуби за інтересами. Серед них слід відмітити Народний вокально-хоровий гурт ”Зорецвіт”,      Народний хор “Кобзарева криниця”, естрадний колектив “Почуття”, гурт “Дніпрова веселка”, зразковий хореографічний ансамбль “Барвінок”, “Мелодії Надросся”, ансамбль естрадного танцю “Силует”.
   В районі нараховується 47 клубних закладів та 37 бібліотек.
   Відділ у справах молоді і спорту Канівської районної державної адміністрації сприяє розвитку спорту серед молоді. В районі створено футбольний клуб “Канів”, діє дитячо - юнацька спортивна школа, спортивний клуб “Колос”, в селі Степанці створено дитячо-юнацьку спортивну школу. Регулярно проводяться спортивні змагання серед дітей та молоді, які збирають всіх бажаючих випробувати свої спортивні навики та показати результати тренувань.